Własny garaż – wiele korzyści

garaże

Wszyscy właściciele samochodów doskonale rozumieją, jak bardzo przydatną sprawą jest posiadanie garażu. Zapewnia on osłonę dla samochodu podczas złej pogody i zdecydowanie poprawia kwestie bezpieczeństwa. Na pewno wiele razy dokuczała nam konieczność odgarniania śniegu z samochodu albo problemy z odpaleniem auta gdy był wielki mróz. Albo ktoś zarysował lakier samochodu zaparkowanego przy ulicy, czy też próbował się do niego włamać.

Tylko posiadanie garażu może sprawić, że nie będziemy musieli dłużej myśleć o takich rzeczach. Dostęp do garażu wcale nie jest jednak tak prostą i oczywistą kwestią. Najlepiej mają jak wiadomo właściciele prywatnych domów. Już budując taki dom bierze się pod uwagę perspektywę garażowania samochodu. Nieco inaczej ma się rzecz z budynkami stawianymi dawniej, tam nie zawsze – z różnych względów – brano pod uwagę wkomponowanie garażu w bryłę budynku. Można jednak wybudować sobie garaż wolno stojący, albo przynajmniej postawić garaż z blachy (ale uwaga na prawo własności do terenu).

Duże problemy mają za to mieszkańcy miast, a w szczególności ludzie żyjący na dużych blokowiskach. Kiedy je budowano nikt nie podejrzewał, że każda rodzina może posiadać auto, wobec czego jest tam mało miejsca do parkowania. Nawet gdy przy bloku istnieje rząd garaży to ilość miejsca nie jest proporcjonalna do liczby samochodów. Ale to i tak lepiej niż mieszkać w kamienicy w centrum miasta. Wówczas pozostaje tylko szukać wolnego miejsca przy ulicy, niekiedy kilka ulic od domu.

Kwestia posiadania własnego garażu dla samochodu jest także istotna kiedy wykupujemy ubezpieczenie dla samochodu. W kwestionariuszach firm ubezpieczeniowych jest pytanie o to, gdzie samochód będzie pozostawiony kiedy nie jeździ. Jasne jest, że ubezpieczenie samochodu wstawianego do garażu jest tańsze niż parkowanego na ulicy, bo mniejsze jest przecież ryzyko, że cokolwiek może się z takim autem stać.

Previous Entries Widoczność na drodze - oświetlenie samochodu Next Entries Pierwszy spalinowy jednoślad